Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 21.01.2025 р. Міністерство фінансів продовжує залучати переважну частину коштів від потенційно резервних облігацій (наразі НБУ ще не оприлюднив рішення щодо них), отримуючи кількаразову перепідписку та знижуючи відсоткові ставки. Водночас військові облігації є лише незначною підтримкою для бюджетних потреб.
Заявки на 1.5-річні облігації знову були в діапазоні 15-16%, але цього разу вже ще ближче до максимального рівня. Міністерство продовжило свою минулотижневу політику й не переглянуло ставку відсікання, задовольнивши лише 16% попиту та продавши облігацій лише на 0.1 млрд грн.
Водночас за 2.5-річними облігаціями інтерес, навпаки, пожвавішав. Діапазон ставок у заявках розширився з 30 б.п. до 100 б.п. і був від 16% до 17% річних. Однак лише одна невелика заявка перевищувала минулотижневий максимальний задоволений рівень, 16.2%, тож майже весь замовлений обсяг було продано.
Майже 87% заявок 21 січня отримали резервні облігації, хоча це майже удвічі менше, ніж минулого тижня. Звісно, банки поступово заповнюють свої портфелі та все менше подають завищений обсяг чи більшу кількість заявок на аукціон. Однак наразі не відомо, коли НБУ додасть цей випуск до резервних і чи не збільшить ще резервні вимоги та частку покриття. Але за рахунок конкуренції Мінфін розмістив уже 15 млрд грн цих облігацій (5 млрд грн 21 січня) і знизив ставки за ними нижче 14% річних.
Завдяки таким розміщенням бюджет отримав вже 21.5 млрд грн з початку року, що на 2.1 млрд грн більше, ніж здійснені минулого тижня погашення гривневих ОВДП. Тож наступного тижня Мінфін продовжить уже накопичувати кошти для погашення найбільшого на сьогодні випуску облігацій на 41 млрд грн. Валютні ОВДП, що погашатимуться наступного тижня, Мінфін уже рефінансуватиме в лютому, на перший тиждень якого запланував розміщення річних валютних облігацій.