Державні облігації

FAQ

Шановні відвідувачі сайту!

З перевагами роботи в торговельному терміналі АТ «Фондова біржа ПФТС» можна ознайомитися за посиланням.

Всі запитання щодо особливостей функціонування торговельної системи АТ «Фондова біржа ПФТС» прохання надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповіді буде розміщено на цій сторінці у відповідному розділі:

Підключення

Робота в торговельній системі

Статистика та аналітика

 

Підключення

 

Чи є ПФТС центром сертифікації ключів?

АТ «Фондова біржа ПФТС» не має статусу Центру сертифікації ключів — учасники біржових торгів ПФТС не використовують електронний цифровий підпис, передбачений законом «Про електронний цифровий підпис». Учасники біржових торгів на договірних засадах використовують інший вид електронного підпису в електронному документообігу ПФТС — електронний числовий підпис (відповідно до абзацу 4 статті 6 закону «Про електронні документи та електронний документообіг» та ч. 3 ст. 207 Цивільного кодексу України).

Як я можу ознайомитись із змістом Генеральної торговельної угоди ПФТС та Договору про надання послуг ЕЧП?

Зазначені документи розміщено на веб-сайті біржі в розділі «Документи» (підрозділ «Документи стосовно торгів»). Розділ також містить інші документи, що стосуються підключення та роботи у торговельній системі. Копії документів, засвідчені уповноваженою особою та печаткою біржі, можна отримати, звернувшись до юрисконсульта ПФТС.

Якщо уповноважений представник компанії в ПФТС не має можливості особисто з’явитись для отримання засобів ЕЧП, чи може це зробити інший працівник компанії?

Одержати засоби ЕЧП може будь-який працівник компанії, вказаний у Довіреності на отримання засобів ЕЧП, складеній за відповідною формою, та Акті прийому-передачі засобів ЕЧП. Із детальною процедурою видачі ключів електронного числового підпису можна ознайомитись на веб-сайті біржі. Доступ в торговельну систему активується на наступний після видачі ЕЧП день.

Чи існують вимоги до терміну дії довіреності на уповноважену особу учасника, яка надається у пакеті документів на отримання засобів ЕЧП?

Термін дії довіреності на уповноважену особу учасника має становити не менше 1 року (365 днів) з моменту видачі ключа.

Яким чином учасник одержує логін та пароль для доступу до торговельної системи?

У разі здійснення всього необхідного переліку дій, вказаних на веб-сайті біржі у розділі «Підключення до торгів», логін надається разом із засобами ЕЧП. Учасник має можливість самостійно змінити пароль з моменту першого підключення, для чого необхідно здійснити наступну операцію у системі — «Сеанс» — «Змінити пароль».

Чи має учасник торгів окрім рахунків клієнтів реєструвати особистий рахунок?

Учасник торгів обов’язково має здійснити реєстрацію особистого рахунку, використовуючи заяву на реєстрацію клієнтів, вказавши «особистий» у полі «тип рахунку». Заява розміщена на веб-сайті біржі у розділі «Підключення до торгів»

 

Робота в торговельній системі

 

Чи є можливість на Фондовій біржі ПФТС внести зміни до укладеного біржового контракту?

Так. Ви маєте можливість внести зміни до укладеного на Фондовій біржі ПФТС біржового контракту, зобов`язання за яким ще не виконано.

Внесення змін до біржового контракту можливо виключно за взаємною згодою його сторін. Для внесення змін  учасники торгів, які уклали відповідний біржовий контракт, подають заявки на зміну в режимі «ДУ:Зміна» (код режиму – CORR).  В заявці на зміну необхідно вказати параметри біржового контракту з урахуванням внесених змін (дата розрахунків за зміненим контрактом розраховується на підставі коду розрахунків, зазначеним в заявці на внесення змін, починаючи з дати внесення змін). При цьому при подачі таких заявок обидві сторони контракту в полі «Посилання» (Ссылка) повинні вказати номер контракту, щодо змін якого подається заявка.

Якщо при заповненні заявок допущено помилку, учасники отримають в торговельному терміналі повідомлення про відмову у реєстрації договору про внесення змін.

Якщо умови заявок на внесення змін від сторін контракту співпадають, біржа фіксує факт укладання договору про внесення змін до біржового контракту і сторони отримують відповідне повідомлення в торговельному терміналі в системі повідомлень.

З більш детальним описом заповнення заявок в торговельному терміналі можна ознайомитися в документі Реквізитний склад заявок учасників торгів, на підставі яких укладаються в торговельній системі Біржі договори, який розміщений в розділі «Документи» (підрозділ «Документи стосовно торгів»).

 

Чи є можливість на Фондовій біржі ПФТС розірвати укладений біржовий контракт?

Так. Ви маєте можливість розірвати укладений на Фондовій біржі ПФТС біржовий контракт, зобов`язання за яким ще не виконано.

Розірвання біржового контракту можливо виключно за взаємною згодою його сторін. Для цього  учасники торгів, які уклали відповідний біржовий контракт, подають заявки на розірвання в режимі «ДУ:Розірвання» (код режиму – CANC).  В заявці на розірвання необхідно вказати параметри біржового контракту, який учасник торгів бажає розірвати, при цьому при подачі таких заявок обидві сторони контракту в полі «Посилання» (Ссылка) повинні вказати номер контракту, який розривається, а в коді розрахунків зазначити «CANCEL».

Якщо при заповненні заявок допущено помилку, в торговельному терміналі в системі повідомлень учасники отримають повідомлення про відмову у реєстрації договору про розірвання біржового контракту.

Якщо умови заявок на розірвання біржового контракту від сторін контракту співпадають, біржа фіксує факт укладання договору про розірвання біржового контракту і сторони отримують відповідне повідомлення в торговельному терміналі в системі повідомлень.

З більш детальним описом заповнення заявок в торговельному терміналі можна ознайомитися в документі Реквізитний склад заявок учасників торгів, на підставі яких укладаються в торговельній системі Біржі договори, який розміщений в розділі «Документи» (підрозділ «Документи стосовно торгів»).

 

Чи є можливість внести зміни до біржового контракту, укладеного за участю  Центрального контрагенту?

Ні. Внести зміни до біржового контракту засобами торговельного терміналу можливо виключно за взаємною згодою його сторін. Центральний контрагент як сторона біржового контракту своєї згоди на внесення змін до укладеного біржового контракту за його участю засобами торговельного терміналу не надає.

Чи є можливість розірвати біржовий контракт, укладений за участю  Центрального контрагенту?

Немає можливості розірвати біржовий контракт, укладений за участю Центрального контрагента, засобами торговельного терміналу за взаємною згодою його сторін. Центральний контрагент як сторона біржового контракту своєї згоди на розірвання укладеного біржового контракту засобами торговельного терміналу не надає. 

При цьому звертаємо Вашу увагу на те, що контракти, укладені учасниками торгів за участю Центрального контрагента, вважаються пов’язаними.  Кожний з Пов’язаних біржових контрактів, який укладений за участі Центрального контрагента, вважається розірваним без вчинення для цього будь-яких дій його сторонами у випадку невиконання перед Центральним контрагентом зобов‘язань за будь-яким з Пов’язаних біржових контрактів.

Які види виписок я, як учасник торгів, можу отримати від АТ «Фондова біржа ПФТС»?

АТ «Фондова біржа ПФТС» має можливість надати учасникам різні види виписок, такі як:

1. За кожним біржовим контрактом:

- За фактом укладання контракту;

- За фактом внесення змін до біржового контракту;

- За фактом виконання контракту (якщо біржа отримала підтвердження від клірингової установи про факт проведення розрахунків);

- За фактом розірвання біржового контракту.

2. За кожним договором РЕПО:

- За фактом укладання договору РЕПО;

- За фактом виконання договору РЕПО.

3. Біржовий звіт про укладені біржові контракти:

- протягом торговельного дня;

- за період.

Для замовлення виписок відповідного формату, в тому числі шляхом автоматизованого розсилання засобами електронної пошти, просимо звертатися до Операційного управління Біржі за контактними телефонами або електронною поштою.

 

Як часто ПФТС надсилає учасникам виписки щодо результатів торгів?

Виписки направляються учасникам біржових торгів в електронній та паперовій формах.

Виписки в електронній формі направляються сторонам біржових контрактів у день укладення контракту. Виписки у паперовій формі направляються на запит учасника біржових торгів відповідно до викладених у запиті вимог: одноразово або регулярно (щомісячно, щотижнево, щоденно).

 

Чи є можливість оперативної реєстрації ідентифікатору рахунків (торговельного рахунку)  протягом торговельного дня для проведення в той же день операцій купівлі-продажу фінансових інструментів?

Так, є така можливість. У разі потреби в терміновій реєстрації торговельного рахунку для проведення в той же день в торговельній системі операцій купівлі-продажу просимо  повідомляти про це співробітників Операційного управління за контактними телефонами або електронною поштою.

У звичайному режимі активація торговельного рахунку в торговельній системі здійснюється наступного дня після отримання заяви на реєстрацію.

Звертаємо увагу на особливості термінової реєстрації клієнта учасника торгів на рахунку колективного обліку (тобто «котловому» рахунку, за яким вид власності - «зобов`язання/права за ЦП клієнтів брокера»):

- Для активації такого клієнта/рахунку в торговельній системі на момент проведення операцій купівлі-продажу учасник торгів повинен пройти ідентифікацію цього клієнта (вигодоодержувача) в ПАТ «Розрахунковий центр»;

- При блокуванні активів такого клієнта для роботи в торговельній системі, просимо повідомляти Операційному управлінню розмір заблокованого активу, оскільки з клірингової установи біржа отримує розмір заблокованих активів по  рахунку колективного обліку без зазначення клієнтів учасника торгів.

Статистика та аналітика

Яким чином змінилась методика розрахунку Індексу ПФТС з моменту старту його розрахунку у режимі реального часу?

З метою уникнення впливу на Індекс ПФТС різкого коливання цін окремих угод, при розрахунку Індексу з моменту старту нової торговельної системи у 2009 році використовується індексна ціна, розрахована як середньозважене значення цін 3-х останніх угод, укладених з акцією «індексного кошику». Розрахунок значень Індексу ПФТС здійснюється у режимі реального часу при укладенні угод з акціями, які включені до «індексного кошику», із використанням даних як «ринку заявок», так і «ринку котировок».

Детальна методика розрахунку Індексу ПФТС наведена у Правилах розрахунку Індексу ПФТС, з якими можна ознайомитись на веб-сайті біржі в розділі «Документи» (підрозділ «Загальні документи»).

За динамікою Індексу ПФТС в режимі реального часу можна спостерігати в торгових та переглядових терміналах PFTS Trade UA, інформаційних терміналах Bloomberg та Thomson Reuters.