Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 02.04.2024 р. Міністерство фінансів залучило майже 6.8 млрд грн, ще більше знизивши ставки за коротшими інструментами.
Найбільший попит був за річними ОВДП і майже удвічі перевищив пропозицію. Діапазон ставок у заявках значно звузився: при мінімальній ставці 16.15% (+3 б.п. порівняно з минулим тижнем) максимальна ставка знизилася на 11 б.п. до 16.34%. Але з огляду на великий попит, пропонований обсяг вичерпався ще на заявках зі ставкою 16.25%, яка й стала новою граничною ставкою вчора, що на 10 б.п. нижче, ніж минулого тижня. А от середньозважена ставка знизилася лише на 1 б.п. до 16.23%.
Попит на дворічні папери впав до 0.3 млрд грн. І хоч він переважно був зі ставками, як і минулого тижня, Міністерство скористалося тим, що мінімальна ставка знизилася до 17%, і відхилило дві заявки на 75 млн грн зі ставками вище 17.10%, розмістивши облігації лише на 250.4 млн грн.
Водночас за трирічними облігаціями попит зріс майже удвічі й виявився надзвичайно одностайним – зі ставками від 18.1% до 18.3%, як і в останній аукціон березня. Мінфін вирішив не знижувати ставки та задовольнити весь попит. Переважна більшість попиту, схоже, була зі ставкою 18.3% - максимальною задоволеною ставкою минулого тижня, адже середньозважена зросла на 3 б.п. до 18.29%.
На нашу думку, запас можливого зниження ставок поступово вичерпується, а інвесторів цікавить переважно найкоротший із пропонованих інструментів. Тож за ним ще є перспектива поступового зниження ставок за рахунок високої конкуренції, тоді як інші випуски вже навряд чи матимуть настільки різноманітний попит, щоб дати Мінфіну достатньо можливостей знижувати ставки. Особливо з огляду на відсутність великих погашень у квітні та, відповідно, охочих реінвестувати.