Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 05.03.2024 р. 5 березня Міністерство фінансів залучило до бюджету 7.6 млрд грн, з яких гривневі кошти – 5.2 млрд грн. Валютні запозичення удвічі зменшилися порівняно з попереднім тижнем.
Попит на аукціоні сконцентрувався на річних ОВДП, за якими вже наступного тижня буде виплата купону. Попит склав майже 6.6 млрд грн, але ліміт пропозиції був встановлений на рівні 4 млрд грн. Тож Міністерство фінансів задовольнило весь неконкурентний попит (задовольняється за середньозваженою ставкою) і конкурентні заявки, що були зі ставками, меншими від максимальної. Водночас більшість конкурентного попиту, яка була подана зі звичною ставкою 16.8%, була задоволена частково в межах залишку пропозиції та пропорційно до розміру заявки. Оскільки попит із нижчими ставками був незначним, він не вплинув на середньозважену ставку і вона залишилася на рівні 16.8%.
Попит на дворічні папери зменшився вчетверо до 0.5 млрд грн, але був переважно зі звичною ставкою 17.6%, тож був задоволений повністю.
Також Мінфін задовольнив повністю попит на трирічні папери, який зріс порівняно з попереднім аукціоном більше ніж утричі, до 336 млн грн, і також був за звичними ставками, переважно 18.5%.
Попри відносно невеликий попит, найбільша конкуренція склалася за валютними ОВДП. При пропозиції $300 млн попит склав лише $64 млн, але зі ставками від 4.54% до 5.05%. Мінфін відхилив дві заявки, що мали ставку вище 4.66%, і розмістив облігацій на $61.7 млн, залучивши $62.7 млн до бюджету.
Мінфін продовжує стабільно залучати більше 5 млрд грн щотижня в національній валюті вже п'ятий тиждень поспіль. Однак структура попиту знову змістилася на коротші з пропонованих випусків облігацій. Водночас за валютними облігаціями попит скорочується. Тож Мінфін може розширити пропозицію таких ОВДП найближчим часом, щоб покращити рефінансування валютних погашень.