Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 21.11.2023 р. Міністерство фінансів залучило 21.11.2023 р. майже 15 млрд грн до бюджету, знизивши ставки фактично за всіма облігаціями включно з валютними ОВДП.
Семимісячні папери отримали трикратну перепідписку, що дозволило Мінфіну знизити ставки на 10 б.п.: відсікання - до 16.8%, а середньозважену – до 16.79%. Водночас задоволено було всі заявки, частину з них за залишковим принципом у межах залишку пропонованого обсягу пропорційно до розміру заявки. Варто зауважити, що діапазон ставок у заявках (різниця між мінімальною та максимальною ставками) звузився більш ніж удвічі – з 23 б.п. до 10 б.п.
Дворічні папери були розміщені за аналогічними умовами до розміщеного минулого тижня 20-місячного випуску – ставка відсікання залишилася 17.8%, а середньозважена зросла на 2 б.п. до 17.8%. Різниця між мінімальною та максимальною ставками була всього 5 б.п., тож Мінфін не відхиляв заявки, але задовольнив чимало з них частково, адже попит значно перевищував пропозицію. Таким чином Міністерство розмістило приблизно на три місяці довший інструмент, майже не змінюючи ставки, що рівнозначно їх зниженню.
Знизилися ставки й за трирічними облігаціями, приблизно як і в попередні тижні: на 10 б.п. для ставки відсікання і 9 б.п. для середньозваженої. Однак для цього Міністерство відхилило одну заявку 400 млн грн зі ставкою 18.8%, аналогічною ставці відсікання попереднього аукціону.
Не оминуло зниження ставок і валютні папери. Річні облігації в доларах США було розміщено зі ставкою відсікання 4.7% і середньозваженою 4.66%, що на 4 б.п. і 5 б.п. нижче, ніж три тижні тому. Міністерство відхилило три заявки й низку задовольнило частково в межах залишку пропозиції.
Фактично попит на ОВДП навіть зріс. Загальний обсяг заявок на гривневі папери був більшим, ніж минулого тижня, а на валютні – більшим, ніж наприкінці жовтня. Яскраво проявився інтерес інвесторів саме до валютних паперів, тоді як за гривневими облігаціями він частково перемістився з семимісячних та трирічних ОВДП у дворічні. Це може свідчити як про бажання інвесторів зафіксувати дохідність на компромісний строк (довше року, але не на три роки) і захеджувати ризик можливої девальвації гривні впродовж наступних 12 місяців.