• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Рейтинги
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Новини емітентів
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Контрольоване зменшення запозичень

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 16.05.2023 р. Оскільки майже всі травневі погашення вже рефінансовано, схоже, що Міністерство фінансів вирішило зменшити залучення у гривні та завершити розміщення найдовшого з випусків «резервних» облігацій.

На аукціон було запропоновано лише три випуски ОВДП: гривневі військові з погашенням через десять місяців, «резервні» з терміном обігу 2.5 роки та нові військові валютні, номіновані в євро з погашенням через рік.

Попит на військові гривневі облігації був чималим, майже 0.7 млрд грн за номіналом, але одна з конкурентних заявок на пів мільярда гривень за номіналом звично потребувала підвищення ставки на 50 б.п. до 19%. Традиційно таку заявку Мінфін відхилив та задовольнив решту 30 заявок, залучивши майже 191 млн грн за стандартною для цього випуску облігацій ставкою 18.5%. Дві третини коштів було залучено за неконкурентними заявками.

«Резервні» облігації Мінфін пропонував одразу в невеликому обсязі – лише 2 млрд грн за номіналом, що збільшувало загальний обсяг випуску до 20 млрд грн – обсягу, який Мінфін прагнув перевищити для кожного з випусків лише несуттєво. Тож і попит був близьким до пропозиції, 2.7 млрд грн із майже одностайним рівнем ставок у конкурентних заявках, і не перевищував максимальну задоволену ставку на попередньому розміщенні цього випуску в лютому – 19.75%. Однак частина учасників із досить великим обсягом подали заявки зі ставкою 19.6%, а неконкурентний попит перевищував 30%. Відповідно Міністерству довелося задовольнити низку заявок частково: неконкурентні заявки були задоволені на суму 0.6 млрд грн (30% від пропозиції) за середньозваженою ставкою 19.71% (на 6 б.п. вище, ніж у лютому), конкурентні заявки з мінімальним рівнем ставок та ставками, нижчими за максимальну, були задоволені повністю, а решта пропозиції була розподілена між учасниками з максимальною ставкою – 19.75%.

Новий випуск валютних ОВДП у євро отримав фактично найбільший попит. Він склав 125 млн євро в 35 заявках, що відповідає 4.8 млрд грн за офіційним курсом. Заявки були переважно конкурентними, зі ставками від 3.15% (аналогічно розміщенню 9-місячних ОВДП минулого тижня) і до 3.25%. З огляду на більший термін обігу емітент погодився задовольнити весь попит і залучити 121.3 млн євро. Відповідно максимальна ставка була встановлена на рівні 3.25% (+10 б.п. порівняно з минулим тижнем), а для неконкурентного попиту середньозважена ставка склала 3.22% (+7 б.п. більше, ніж минулого тижня).

Загалом Міністерство фінансів залучило до бюджету 7 млрд грн, переважно у валюті. Це найменший обсяг коштів у травні, але з цілком прагматичною метою – завершити розміщення найдовших «резервних» облігацій та залучити валюту для майже повного рефінансування погашення облігацій у євро в червні.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2023. Усі права захищено.

Аналітика