• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Новини емітентів
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Індикатив ринкових умов

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 05.07.2022 р. Учора Міністерство фінансів залучило до бюджету всього 128 млн грн, задовольнивши менше 5% отриманого попиту із загального обсягу заявок на 2.9 млрд грн.

Власне, це був перший аукціон після підвищення облікової ставки, який дав Міністерству фінансів розуміння тих рівнів відсоткових ставок, які були б бажаними для банків та інших інвесторів, і відповідно перспективи обсягу, що може бути залучений. На жаль, результати, що опубліковані, не дають можливості оцінити діапазон ставок у заявках, які були відхилені, а лише максимальний рівень, що був поданий на аукціон.

Так, за новим тримісячним випуском ОВДП попит сягнув 2.3 млрд грн, але лише 84 млн грн заявок було зі ставкою 9.5% чи неконкурентними. А сім заявок, ставки у яких були вищими ніж 9.5% і сягали 23.5% на майже 2.2 млрд грн попиту, було відхилено.

За піврічними паперами попит перевищив 0.6 млрд грн, але було розміщено лише 14.4 млн грн облігацій за ставкою 10%. А от три заявки зі ставками вже до 22% на суму 600 млн грн були відхилені.

За річними облігаціями, які Міністерство повернуло після двомісячної перерви, максимальна ставка в попиті була ще нижчою. Найбільша ставка в заявках була 20%, але й попит уже був менший, ніж на облігації з коротшими термінами обігу. Всього заявок було отримано на 41 млн грн, з яких задоволено 36 млн грн попиту за звичним рівнем 11%.

Єдиний випуск ОВДП, який продемонстрував повний діапазон бажаних ставок, - це дворічні облігації, що пропонувалися вперше від повномасштабного вторгнення. Інвестори хотіли отримати ставку купону на рівні 15-18%, що вже значно менше, ніж бажаний рівень за тримісячними паперами. Але попит був найменшим, всього 5.2 млн грн. Тому й рішення міністерства було не розміщувати ці папери взагалі.

Отже, учасники аукціону наразі надали Мінфіну діапазон бажаних ставок, а всьому ринку максимальний рівень для кривої дохідності за ОВДП на первинному ринку. За короткими паперами ринок бажає ставки не вище 23.5%, або на 150 б.п. нижче облікової ставки НБУ і лише на 50 б.п. вище за ставку депозитних сертифікатів. І чим довший термін обігу облігацій, ринок бачить все нижчі ставки: 22% за піврічними, 20% за річними і 15-18% за дворічними. Це свідчить про очікування ринку на досить швидкий перехід НБУ до зниження облікової ставки вже приблизно через пів року. А також, що наступного тижня є шанс побачити вже трошки інші ставки за ОВДП на первинному ринку.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2023. Усі права захищено.

Аналітика