Державні облігації

Невеликі, але рівномірно розподілені позики

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 11.05.2021 р. Перший травневий аукціон не приніс бюджету великих обсягів запозичень, але всі позики фактично були новими коштами для фінансування дефіциту, адже у травні ще не було погашень гривневих облігацій. Загалом до бюджету було залучено 1.4 млрд грн, і вони досить рівномірно розподілилися між розміщеними випусками. Хоча за найкоротшими, піврічними ОВДП, частину попиту таки було відхилено.

Невеликий попит був цілком очікуваний, оскільки Мінфін навіть не оголошував розміщення частини термінів обігу, що були передбачені графіком аукціонів. Вочевидь, потенційний попит на них був або відсутній або невеликий.

Тож найбільше попиту зібрали піврічні папери, але через обмеження на обсяг пропозиції від їхнього розміщення до бюджету надійшло тільки 480 млн грн. Трошки більше, 496 млн грн, бюджет отримав від 15-місячних паперів, а ще 451 млн грн - від трирічних. За цими двома інструментами Мінфін задовольнив увесь заявлений попит.

Ставки за усіма цими випусками облігацій учора не змінилися. Лише невелика частина попиту на піврічні папери була з вищою ставкою, ніж два тижні тому. А от за довшими термінами обігу попит був дуже одностайний - на рівні ставок відсікання попереднього розміщення.

Враховуючи те, що найближче погашення гривневих ОВДП відбуватиметься наступного тижня, наразі особливої потреби у гривневих коштах не було і Міністерство цілком може обійтися залученим обсягом для виплати доходу, скориставшись також коштами з інших джерел. А от уже наступного тижня обсяги попиту та залучень можуть зрости через бажання інвесторів реінвестувати кошти у нові інструменти. Проте розраховувати на вищі ставки не варто. Через великі податкові платежі у травні, Мінфін може обійтися цим ресурсом і збільшувати запозичення вже у червні або навіть і ще пізніше.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень