• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Темп запозичень залишається високим

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 02.03.2021 р. На учорашньому первинному аукціоні з продажу ОВДП відсоткові ставки знизилися тільки за тими випусками, за якими були встановлені обмеження, а от за рештою облігацій - залишилися незмінними. При цьому темп залучення коштів для фінансування бюджету зберігається, адже обсяг запозичень склав 11.5 млрд грн, сягнувши цифри 87 млрд грн з початку року.

Найбільше ставки знизилися за 4-місячними інструментами, де пропонувалося лише 0.5 млрд грн, і попит переважав пропозицію більш ніж утричі. Мінімальна ставка у заявках знизилася на 50 б.п., до 8.4%, але весь попит не був дорожчим за 9%, тоді як усього лиш два тижні тому ставка відсікання становила 9.15%. Тож не дивно, що до задоволених заявок потрапили лише ті, що мали ставку не вище 8.5%, а середньозважена вартість запозичення склала 8.47%. Це на 65 та 60 б.п. відповідно нижче ніж два тижні тому.

За річними облігаціями попит перевищив пропозицію більш ніж удвічі. І це при тому, що запропоновано було 2 млрд грн, на півмільярда більше, ніж минулого тижня. Але хоч мінімальна ставка у заявках знизилася аж на 45 б.п. (до 10.3%) під задоволення потрапили заявки зі ставками не вище 10.75%. Тому ставка відсікання стала нижчою на 10 б.п., а от середньозважена знизилася трошки більше - на 13 б.п., до 10.67%.

Подібним чином відбулося розміщення і 16-місячних ОВДП. Ставка відсікання знизилася на ті ж 10 б.п., до 11.05%, а середньозважена - на 11 б.п., до 11.04%. Хоча за цим терміном обігу попит був більшим за пропозицію лише на 555 млн грн, або на третину.

А от за дво- та трирічними паперами ставки не змінилися. За відсутності обмежень на обсяг розміщення, конкуренція між учасниками розміщення була відсутня. Тому ставки не змінилися, і залишилися на рівні 11.8% та 12.05% річних відповідно.

Фактично без змін ставок завершилося і розміщення валютних ОВДП, які було продано за ставкою 3.9% строком на два роки. Тут лише середньозважена ставка зросла на 1 б.п., піднявшись до рівня ставки відсікання.

Таким чином, Мінфін учора фактично рефінансував 11.5 млрд грн сьогоднішніх погашень, але більше третини нових позик було у валюті. Та й загалом виплати за ОВДП сьогодні перевищують 15 млрд грн. Тож задовольнивши менше 60% попиту за гривневими облігаціями емітент цілеспрямовано йшов на таке часткове рефінансування і передбачав використання для виплат інших джерел коштів.

Вочевидь, ставилася мета ще більше знизити ставки на короткому кінці кривої (поки є така можливість), спонукати учасників розміщень конкурувати за облігації, зберігаючи тиск на ставки. Але навіть за таких умов, темп запозичень залишається високим і Міністерство фінансів може собі дозволити рефінансувати всі виплати основної суми боргу за ОВДП і в березні, як це було зроблено в січні та лютому.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2020. Усі права захищено.

Аналітика