• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Новини емітентів
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Нова реальність первинного ринку

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 02.02.2021 р. Міністерство фінансів продовжує обмежувати обсяги розміщень короткострокових ОВДП і цього разу це торкнулося і річних облігацій. Але загалом попит залишається високим, а конкуренція дозволяє відхиляти дорогі варіанти залучень і навіть спонукати учасників аукціонів усе більше конкурувати ставкою.

Зокрема, за 3-місячними інструментами учора не весь попит було задоволено, навіть в умовах того, що його обсяг був меншим за пропозицію. Пропонуючи до розміщення півмільярда ОВДП, емітент зібрав 25 заявок, але всього на 338 млн грн. І навіть з них було відхилено вісім заявок, а розміщено облігацій на 257 млн грн. Хоча ставки однаково довелося трошки підвищити: відсікання - на 5 б.п., до 9.5%, а середньозважену - на 11 б.п., до 9.29%. Тобто вони дещо зблизилися, хоча найнижча ставка у заявках була 8.75%.

Вперше встановлене обмеження на річні папери не завадило зібрати чималу конкуренцію, що утричі перевищувала пропозицію - 3.3 млрд грн заявок на один мільярд, запропонований до продажу. 29 заявок із отриманих 60 було відхилено, а певна кількість тих, що залишилися була задоволена частково. І зниження ставок виявилося досить відчутним - на 26 б.п. опустилася максимальна задоволена ставка (до 11.49%), а середньозважена стала меншою на 33 б.п. і була встановлена на рівні 11.4%.

А от за дворічними інструментами попит став більш одностайним. Усі 33 заявки було подано в діапазоні ставок 11.8-12%, що разом зі збереженням ставки відсікання на рівні 11.9% вплинуло лише на середньозважену вартість запозичень та збільшило відповідну ставку на 7 б.п., до 11.88%. Та й відхилено було лише дві заявки -- на 60 млн при попиті, що сягнув майже 2 млрд грн. Тобто більшість обсягу була заявлена на рівні 11.9%.

Натомість за 3-річними паперами учасники почали розглядати потенційну можливість зниження вартості запозичень більш реалістичною. Мінімальна ставка у заявках була цього разу на 5 б.п. нижчою, але не вплинула на середньозважену вартість позики, яка залишилася на одному рівні зі ставкою відсіканння і незмінною ще з грудня - на рівні 12.15%. Але одностайність уже була порушена, хоч і дуже обережно.

Тож розмір залучення зменшився, але тут роль загалом відіграло обмеження обсягу розміщення річних ОВДП. Хоч і не дивлячись на це, обсяг залучень був досить великим і одразу дозволив рефінансувати майже половину гривневих погашень, що мають відбутися цього місяця. Таким темпом обсяг позик у лютому може знову значно перевищити виплати і продовжити тенденцію січня. І це є дуже добре для виконання бюджету в частині внутрішнього фінансування. Звісно, завдяки участі нерезидентів, які, ймовірно, придбали більше половини розміщених учора облігацій.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2020. Усі права захищено.

Аналітика