• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Менші обсяги, нижчі ставки

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 26.01.2021 р. Політика обмежень за короткостроковими ОВДП продовжує приносити свої результати, але як позитивні, так і не дуже. З одного боку, Міністерство фінансів досягає бажаного зниження ставок за цими паперами, а з іншого - попит на них теж зменшується, залишаючи все менше простору для подальшого здешевлення вартості запозичень.

Якщо порівнювати із розміщенням 3-місячних ОВДП тиждень тому, то обсяг попиту на 5-місячні облігації був на третину меншим, а кількість заявок суттєво збільшилася. Як поданих, так і задоволених. Це може свідчити про те, що учасники розміщення подають більше заявок з різними ставками, збільшуючи таким чином шанси придбати інструменти з бажаним терміном обігу, хоч і з нижчою дохідністю, ніж раніше.

Як результат, за 5-місячними облігаціями ставку відсікання було знижено лише на 35 б.п. (за тримісячними тиждень тому зменшення склало 55 б.п.), а от середньозважена - наразі показник того, що задоволений попит був з досить низькими ставками - пішла вниз на 87 б.п., більше ніж за тримісячними минулого тижня, де зниження склало 82 б.п.

Опустити ставки Мінфін спробував і за довшими термінами обігу, хоч і не оминув можливості залучити якомога більше коштів. Півтора- та дворічні ОВДП учора отримали левову частку попиту - 7 з 8.3 млрд грн попиту взагалі, тож і принесли бюджету найбільше коштів. Тому за півторарічним випуском ставка відсікання не змінилася, а от середньозважена знизилася на 7 б.п., зупинившись на позначках 11.75% та 11.68% відповідно.

А за дворічними емітент знизив ставку відсікання на 5 б.п., до 11.9%, фактично наполовину компенсувавши підвищення минулого тижня, тоді як середньозважена зменшилася на 13 б.п., до 10.81%, що є мінімальним рівнем за цим інструментом з початку року.

Незмінними ставки залишилися тільки за 3-річними паперами, на рівні 12.15%. Попит на них був невеликим і одностайним, тож переглядати будь-що можливості просто не було.

Сьогодні Уряд погашає 5.5 млрд грн позик, тож учора і ці виплати були рефінансовані, а за місяць бюджет отримав більше коштів, ніж здійснив погашень. Це досить хороший результат. А з невеликими обсягами погашень протягом більшої частини лютого, Мінфін матиме змогу як залучати кошти для фінансування бюджету понад потребу для виплат, так і продовжувати спроби зменшувати ставки за ОВДП. Особливо це стосуватиметься найкоротших термінів обігу з погашенням цього року, але навряд чи зниження буде настільки значним, як у другій половині січня.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2020. Усі права захищено.

Аналітика