• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Потроху, але все вище і вище

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 20.10.2020 р. Учора знову відбувся невеликий ріст відсоткових ставок за гривневими ОВДП. Адже особливого маневру для Міністерства фінансів уже не залишалося: або прийняти кардинальне рішення взагалі не розміщувати гривневі облігації, або, якщо вже розміщувати, то підвищувати ставки і залучати досить великий обсяг.

Річ у тім, що попит на валютні ОВДП, на диво, виявився досить невеликим, усього лиш $52.7 млн. А це більш ніж удвічі менше за обсягом, ніж два тижні тому чи ще раніше. Цього року попит був меншим за вчорашній лише декілька раз, останній з яких наприкінці серпня.

Щоправда, по "валютках" не довелося приймати рішень щодо ставок. Увесь попит був одностайним, зі ставкою 3.5%. Тож Мінфін задовольнив усі 46 заявок і залучив до бюджету саме $52.7 млн, тобто майже 1.5 млрд грн.

А от за гривневими інструментами попит не стільки активізувався, скільки зріс в обсязі, і відповідно за ставками. Тож відхилялися лише заявки із найвищими ставками, яких виявилося по одній на кожен запропонований випуск. Але вони були тільки по 200 млн грн, що наразі було не таким і суттєвим обсягом, щоби підвищувати ставки ще більше.

Так, за 3-місячними паперами надійшло лише дві заявки, на 4 млрд та 200 млн грн, і якщо перша вимагала підвищити ставку відсікання лише на 10 б.п., то друга - аж на 230. Звісно, що саме більша заявка була задоволена і до бюджету залучено 3.9 млрд грн за ставкою 7.3%, що на 10 б.п. вище, ніж два тижні тому за рівнем ставки відсікання і на 11 б.п. вище за рівнем середньозваженої.

Розміщення річних облігацій було більш активним, хоч і з меншим обсягом. Обсяг попиту склав 1.8 млрд грн у 10 заявках, а задоволено було дев'ять на суму 1.6 млрд грн із залученням до бюджету 1.7 млрд. Емітент встановив ставку відсікання на позначці 10.3%, на 30 б.п. вище ніж тиждень тому, а середньозважена ставка склала 10.22%, адже частина попиту надійшла навіть за рівнем 10%, хоч і не була визначальною.

Тому висхідний рух відсоткових ставок за ОВДП триває, і Міністерство фінансів погоджується із ним, але схоже що наполягає на тому, щоби цей рух був плавним. І, ймовірно що, як наприклад минулого тижня - не за усіма випусками одразу. Тому, дуже схоже на те, що критична межа підвищення ще не досягнута, і за умови великого обсягу попиту емітент може і далі погоджуватися на вищі ставки. Особливо в умовах, коли попит за попереднім рівнем ставок відсутній. Адже фінансувати бюджет усе ж необхідно, а нерезидентський попит на нові ОВДП відсутній. І заміщувати його можна лише дорожчим внутрішнім ресурсом.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2020. Усі права захищено.

Аналітика