• Головна
  • Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти

  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

Державні облігації

Терміни позик зростають, але й ціна теж

Звіт Групи ICU за результатами аукціону Мінфіну від 08.12.2020 р. На учорашньому аукціоні вперше з лютого Міністерство фінансів розмістило 4-річні облігації. І на досить велику суму, що склала більше ніж чверть від усіх залучень у національній валюті. Але підвищити ставки довелося фактично за всіма випусками. І доволі суттєво.

Усього Мінфін залучив учора майже 16 млрд грн, але більш ніж третина цих коштів була отримана від розміщення валютних ОВДП. Цього разу емітент розмістив номіновані у доларах США інструменти з погашенням у жовтні наступного року на $204 млн, або 5.7 млрд грн. Хоча тут теж довелося продовжувати підвищувати ставки. Цього разу ставка відсікання зросла на 30 б.п., до 3.8%, а середньозважена - на 29 б.п., до 3.79%.

Найменше піднімати вартість позики довелося за 3-місячними облігаціями, де ставка відсікання не змінилася та залишилася на рівні 10%, а от середньозважена зросла на 11 б.п., до 10%. Цей випуск був найбільш затребуваний учасниками аукціону, попит складав майже 5 млрд грн за номіналом, хоч і був частково відхилений.

Уже досить звичним стало підвищення ставок за іншими (крім 4-річних паперів) випусками - на 25-50 б.п.

4-річні ОВДП Мінфін пропонував востаннє ще у лютому, до початку карантинних заходів в Україні. Тож, відповідно, і ринкові умови за цей час теж дуже змінилися. Попит був досить великим, 2.7 млрд грн за номіналом у 28 заявках, і емітент прийняв рішення задовольнити більшість з них. Лише дві заявки, які сягали ставками 13% річних, були відхилені, адже становили менше 10% усього попиту.

За цим випуском ставки довелося підвищити дуже відчутно, на 216 б.п. за рівнем максимальної задоволеної ставки і на 205 б.п. - за рівнем середньозваженої. Хоч якщо порівнювати із 3-річними паперами, то ставка відсікання встановлена на 25 б.п. вище, а середньозважена - на 15 б.п. вище, на рівні 12.25% та 12.04% відповідно.

Настільки активний аукціон дає Міністерству фінансів надію профінансувати бюджет до кінця року ще принаймні на 30 млрд грн. І чималу частку знову можуть принести валютні ОВДП, оскільки їх цього місяця погашається на майже $400 млн, а рефінансовано наразі лише половину цих виплат. А от за гривневими інструментами попит може бути менш активним і буде залежати від бажання та можливості банків скористатися кредитами рефінансування НБУ. Тому що погашень гривневих ОВДП у грудні не так і багато, лише 10 млрд грн наступного тижня.

Завантажити повний звіт ICU

Офіційні результати первинних розміщень

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2020. Усі права захищено.

Аналітика